Blog

Dokonalá modelka – krása

Jsme zase tady. Tentokrát nás nedala spát dokonalá modelka a její krása. Je to tak jednoduché jako photoshop, nebo je za tím něco víc? Vyzpovídali jsme profesionální fotografy a odpovědi jsou osvobozující:-) Čtěte dál…

Dokonalá modelka – profesionalita

Jsme fotoškola Angelo, milujeme focení a učíme to všechny naše skvělé žáky. Součástí profese fotografa není jen ovládnutí fotoaparátu, světla, kompozice a své kreativity, ale také modelky. Vyzpovídali jsme profesionální fotografy, abychom zjistili, co je pro ně u modelek nejdůležitější a co naopak považují za nepřijatelné.

Exkluzivní rozhovor a Angelem Purgertem

Je v dnešní době možné prosadit se jako fotograf? Proč je zásadní mít vlastní styl? Jak První republika pomáhá potřebným… A mnohem víc se dočtete v rozhovoru s Angelem Purgertem, který vyšel při příležitosti představení jeho knihy První republika v časopise nakladatelství Dobrovský DOBRO.DRUH.

10 rad, jak neudělat z foťáku utopence

Máte pravdu, neprozradíme vám recept na nejlepšího utopence téhle sezóny? Nakládání špekáčků není naše parketa. My přeci milujeme focení a umíme vás to naučit☺ Tady je od nás 10 rad a vychytávek, jak neudělat ze svého fotoaparátu skutečného utopence.

Když se workshop povede

Nebyl tam signál, zato skvělá parta. Nebylo tam wellnes, ale inspirativní lesy a skály. Nebylo tam sice připojení, zato došlo k fantastickému propojení. Tři profesionální fotografové a lektoři, modelky a model, vizážistky a skupina milovníků fotografie se sjela na začátku letošního června v Českém Švýcarsku na nejlepším fotoworkshopu roku. Tohle je náš dík všem zúčastněným a malá ochutnávka pro ty, kteří to nezažili.

Zákaz focení – komplikace nebo inspirace?

Když zrovna nespíte, fotíte. Když nemáte foťák, fotíte mobilem. Když vás vyhodí dveřmi, vlezete oknem… Fotografové to prostě nemají jednoduché a smyčka se pořád utahuje. Objevte s námi zákazy pro focus vašeho foťáku.

Moje První republika – okouzlující a inspirativní

Dnes, právě teď, probíhá oficiální představení, chcete-li křest, mé knihy První republika. Jsem hrdý, že se v České republice najde vždycky spousta lidí, kteří se dokáží spojit pro úžasnou věc bez nároku na honorář. Má kniha První republika totiž finančně podporuje nadaci Život dětem, o.p.s., která pomáhá nemocným dětem.

Lektoři Fotoškoly Angelo patří mezi špičku

Jsme hrdí, že tři naši lektoři patří mezi 103 osobností české fotografie. Jejich práce je respektována nejen v České republice, ale také v zahraničí.

Inspiruje mě stále žena a doufám, že tomu tak bude až do smrti

Roman Sejktot, fotograf s ojedinělým viděním krásy. Jeho akty září, jsou až geometricky přesné a přitom rafinovaně vzrušující. To je charakteristický rukopis našeho dalšího lektora, který vás provede na nejlepším fotoworkshopu 7.-10. června 2018 fotografií aktu. Nechte se unést okouzlujícím povídáním o dokonalosti fotografického řemesla, neutuchající tvůrčí vášni a nekonečné ženské kráse.

Pokud člověk fotí hlavně proto, aby se dostal blízko k polonahým krásným holkám, měl by si dát pár facek

Filip Matušinský, jeden z nejvyhledávanějších reklamních fotografů specializující se na glamour a fashion bude vedle Angela Purgerta vaším dalším lektorem na nejlepším fotoworkshopu roku 7.–10. června 2018. Přečtěte si o jeho cestě k focení, jeho inspiracích a tajných snech a o tom, co považuje při focení glamour a fashion za nepostradatelné .