Kompozice a estetika fotografie

Cena: 2 490 Kč
Termín kurzu: sobota 23. 6., 15 - 19h

Délka kurzu: 4 hodiny
Max. počet osob: 6
Místo konání:  Praha

Základy kompozice a základy estetiky - nejčastější chyby v detailech a ořezu fotografie. Techniku eliminace chyb ještě před stisknutím spouště.

1
2
3

Čtyřhodinový kurz, který kombinuje přednášku a workshop - práci v ateliéru a exteriéru. Přednáška s prezentací ukáže základy kompozice a základy estetiky - nejčastější chyby v detailech a ořezu fotografie. V rámci workshopu si účastníci vyzkouší techniku eliminace chyb ještě před stisknutím spouště. Tato technika přispívá k efektivnímu focení, kdy z vyfocených snímků je velká část kvalitní a nepotřebuje další úpravy.

Kurz je vhodný pro pokročilé fotografy, kteří umí ovládat zrcadlovku, zvládají fotografování v polo i plně manuálních režimech, a chtějí se naučit fotit kvalitně tak, aby nemuseli fotografie dále upravovat.

Cíle kurzu

Naučit účastníky vyfotit snímek se správnou kompozicí a bez zbytečných rušivých chyb tak, aby snímek nebylo potřeba nadále upravovat - ořez, retuše rušících prvků apod. Lektor Angelo Purgert využívá především dovednosti nabité praxí focení na kinofilm, kdy snímky nebylo možné kontrolovat, fotit mnohokrát znova a upravovat v PC. Cílem je mít snímek kvalitní tzv. “na první stisknutí spouště”.

Forma kurzu

1 hodina - správná kompozice ve fotografii, estetika obrazu s důrazem na detail
1 hodina - workshop v ateliéru s modelem a modelkou
1 hodina - workshop v exteriéru s modelem a modelkou
1 hodina – vyhodnocení fotografií z workshopu

Praktický užitek

Účastník kurzu pochytí správnou kompozici snímku a naučí se vnímat případné rušivé detaily tak, aby je dokázal ze snímku odstranit dříve, než stiskne spoušť. Kompozici se účastník kurzu učí vnímat tak, aby fotil bez dalších nutných ořezů fotografie a naučí se kontrolovat hledáček ještě před vyfocením snímku.

Další informace:

Maximální počet účastníků v jednom kurzu (termínu) je  6 OSOB, mimo firemních kurzů.
Časová dotace: Jeden kurz trvá 4 hodiny, mimo kurzu Fotografování na kinofilm.
Každý účastník kurzu dostane jako dárek čistící sadu Photon Europe a fotografickou publikaci Jiný svět.

Místo a průběh kurzu

Kurzy se konají v prostorách paláce U Nováků, ulice V Jámě 1, Praha 1. (100m od stanice metra Můstek). Následujte cedulky FOTOANGELO.
Některá praktická cvičení se konají v okolních ulicích a pracích.
Během kurzu je připraveno drobné občerstvení a nápoje.

Váš lektor

Zkušený fotograf, hlavní lektor a zakladatel Fotokurzů Angelo, který má 26 let profesionální praxe, 16 mezinárodních ocenění, desítky výstav v tuzemsku i zahraničí. Vydal 2 autorské knihy.

Reference klientů

Děkuji Angelovi, jeho ženě Šárce i celému týmu za velice přínosný fotokurz, který mě posunul zase o krok dál. Angelo je skvělý fotograf a rozhodně má "CO" předat co se týká fotografie tak i myšlenek s ní spojených. Můj dojem z celkové atmosféry a velmi lidského jednání mohu hodnotit "Na jedničku". Hlavním přínosem pro mě byla hra světel jak v atelieru tak i při externím fotografování. No a co si budeme povídat, světlo je pro fotografa to nejdůležitější. V dnešní uspěchané době je dobré se pozastavit nad kvalitou, kompozicí a estetikou výsledné fotografie a to Angelo hravě ovládá. Jeho práce mě prostě baví. Určitě se nevidíme naposledy. Za mě další kurzy a spolupráce jasná volba. Fotokurzy Angelo mohu jedině doporučit!

Jakub David

Ucastnila som sa kurzu fotime mobilem. Workshop bol fantasticky! Skvele rady a tipy, ako zaobchadzat s fotoaparatom v mobile, vyuzitie roznych funkcii, o ktorych som ani nevedela, ze ich moj mobil ma Skvele tipy na upravy fotiek priamo v mobile, praca s fotkami a premyslanie pred stlacenim spuste. Sucastou kurzu boli aj velmi prinosne rady z teorie fotenia, prakticke fotenie na kurze a zaujimave rady o socialnych sietiach. Celkovo to bol pre mna skvely zazitok vdaka profesionalite, dlhodobym skusenostiam a faktastickemu pristupu manzelov Purgertovych. Dakujem za skvely workshop a umelecky zazitok zaroven

Maria Soltysova

Objednávka kurzu Kompozice a estetika fotografie

Objednávka do kurzu je předběžná.
Po jejím odeslání vám e-mailem zašleme platební údaje a fakturu. Po uhrazení celé  částky je vaše místo na kurzu rezervované.

 

Dokonalé ovládnutí
fotografické techniky

Jako profesionální fotografové máme dlouholetou praxi jak v digitální, tak analogové fotografii. Jako zkušení pedagogové vám dokážeme předat vše, co umíme a vtáhneme vás do světa fotografie.

Neomezený tvůrčí růst pod dohledem profesionálů

Jsme umělci bez hranic. Jsme lektoři s pravidly, bez kterých to ve fotografii nefunguje. Na našich kurzech je pro nás klíčový váš kreativní potenciál a jeho růst. Jsme profesionálové, kteří dokáží rozpoznat a podpořit váš talent.

Individuální přístup a okamžité uplatnění v praxi

 V jednom kurzu je maximálně 6 lidí. Nechceme vytvářet produkty, ale osobnosti s technikou a vášní. Víme, co potřebuje znát a umět skvělý fotograf. Naše výuka stojí na pevných základech propojení teorie s praxí.

Umíme vás nadchnout

Naše práce pro nás není rutina. Fotíme léta, fotíme denně a každý z našich lektorů je špička ve svém oboru. Začněte se s námi dívat na svět novýma očima – přes hledáček objektivu.

Certifikát ke každé dosažené úrovni kurzu

Jakmile u nás absolvujete 4 kurzy v jedné úrovni, získáte certifikát. Doklad o vašich profesionálních dovednostech je pro vás bránou k úspěchu a vy můžete růst v tom, co vás baví a třeba se tím i velmi dobře živit.

Partneři