Kompozice a estetika fotografie

Cena: 2 490 Kč
Termín kurzu: sobota 7. 4., 15 - 19h

Délka kurzu: 4 hodiny
Max. počet osob: 6
Místo konání:  Praha

Základy kompozice a základy estetiky - nejčastější chyby v detailech a ořezu fotografie. Techniku eliminace chyb ještě před stisknutím spouště.

1
2
3

Čtyřhodinový kurz, který kombinuje přednášku a workshop - práci v ateliéru a exteriéru. Přednáška s prezentací ukáže základy kompozice a základy estetiky - nejčastější chyby v detailech a ořezu fotografie. V rámci workshopu si účastníci vyzkouší techniku eliminace chyb ještě před stisknutím spouště. Tato technika přispívá k efektivnímu focení, kdy z vyfocených snímků je velká část kvalitní a nepotřebuje další úpravy.

Kurz je vhodný pro pokročilé fotografy, kteří umí ovládat zrcadlovku, zvládají fotografování v polo i plně manuálních režimech, a chtějí se naučit fotit kvalitně tak, aby nemuseli fotografie dále upravovat.

Cíle kurzu

Naučit účastníky vyfotit snímek se správnou kompozicí a bez zbytečných rušivých chyb tak, aby snímek nebylo potřeba nadále upravovat - ořez, retuše rušících prvků apod. Lektor Angelo Purgert využívá především dovednosti nabité praxí focení na kinofilm, kdy snímky nebylo možné kontrolovat, fotit mnohokrát znova a upravovat v PC. Cílem je mít snímek kvalitní tzv. “na první stisknutí spouště”.

Forma kurzu

1 hodina - správná kompozice ve fotografii, estetika obrazu s důrazem na detail
1 hodina - workshop v ateliéru s modelem a modelkou
1 hodina - workshop v exteriéru s modelem a modelkou
1 hodina – vyhodnocení fotografií z workshopu

Praktický užitek

Účastník kurzu pochytí správnou kompozici snímku a naučí se vnímat případné rušivé detaily tak, aby je dokázal ze snímku odstranit dříve, než stiskne spoušť. Kompozici se účastník kurzu učí vnímat tak, aby fotil bez dalších nutných ořezů fotografie a naučí se kontrolovat hledáček ještě před vyfocením snímku.

Další informace:

Maximální počet účastníků v jednom kurzu (termínu) je  6 OSOB, mimo firemních kurzů.
Časová dotace: Jeden kurz trvá 4 hodiny, mimo kurzu Fotografování na kinofilm.
Každý účastník kurzu dostane jako dárek čistící sadu Photon Europe a fotografickou publikaci Jiný svět.

Místo a průběh kurzu

Kurzy se konají v ateliéru Hradčanská, Srbská 185/1, Praha 6. Ateliér se nachází 100m od metra Hradčasnká.
Některá praktická cvičení se v rámci kurzu konají i mimo ateliér v ulicích a parcích poblíž ateliéru.
Během kurzu je připraveno drobné občerstvení a nápoje.

Váš lektor

Zkušený fotograf, hlavní lektor a zakladatel Fotokurzů Angelo, který má 26 let profesionální praxe, 16 mezinárodních ocenění, desítky výstav v tuzemsku i zahraničí. Vydal 2 autorské knihy.

Reference klientů

Angela znám nějaký čas. Jeho fotografická tvorba se mi vždy líbily. Je to profesionál a tak přistupuje nejen ke své práci, ale i k lidu zvídavému, který na jeho přednášky chodí. Zažil jsem ho na pâr akcích v rámci projektu První republika a od té doby se dívám na fotografování jinýma očima. Nikdy mě o ničem nepřesvědčoval, vždy mi to vysvětlil tak, že bylo nad slunce jasné, že to je prostě ono. Jeho přednáška o přirozeném světle v portrétní fotografii mě zasáhla tak, že od té doby vůbec nepoužívám blesk. Čili podtrženo. Angelo přenáší na své posluchače přesně to, co je pro dobrou fotografii potřeba. Vřele doporučuji.

Josef Němec

Skvělé, poutavé, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Pan Purgert je velmi milý a ochotný člověk, který poradí a pomůže!

Veronika Školová

Objednávka kurzu Kompozice a estetika fotografie

Objednávka do kurzu je předběžná.
Po jejím odeslání vám e-mailem zašleme platební údaje a fakturu. Po uhrazení celé  částky je Vaše místo na kurzu rezervované.

 

Umíme fotit
a umíme Vás to naučit.

Naši lektoři mají fotografickou i pedagogickou praxi, takže to co umí, Vám také umí předat. Na našich kurzech se můžete setkat se zajímavými hosty z oboru fotografie.

Naše know-how hned uplatníte v praxi.

Máme praxi v digitální i analogové fotografii, takže víme, co opravdu potřebujete, abyste fotili kvalitní fotografie.

Po absolvování každé úrovně získáte certifikát.

Jakmile absolvujete všechny čtyři kurzy v jedné úrovni/jednom balíčku, získáte od nás certifikát. Vaši klienti ihned uvidí, že máte kvalitní fotografické vzdělání a jsou tedy v dobrých rukách.

Ke každému kurzu zdarma dárek.

Na kurzu získáte jako dárek čistící sadu Photon Europe a fotografickou publikaci Jiný svět.

Zakladatel A. Purgert Vám ručí svou pověstí za kvalitu kurzu.

Pověst, prokazatelné výsledky a téměř 30letá praxe Angela Purgerta Vám je zárukou kvality.

Partneři