Fotíme na kinofilm

Cena: 4 990 Kč
Termíny kurzů: sobota 20. 1. 2018, 9 - 18h

Délka kurzu: 7 hodin (+1 hodina na oběd)
Max. počet osob: 6
Místo konání:  Praha

Tento kurz je opravdu speciální: fotografování na analogový fotoaparát spojené z vyvoláním vlastní fotografie. Vzhledem k náročnosti procedury je tento kurz celodenní.

Celodenní praktický kurz na kterém poznáte specifika fotografování na kinofilm, vyzkoušíte si focení na analogový fotoaparát (na kinofilm). Fotoaparáty Vám pro potřeby kurzu rádi zapůjčíme, pokud byste chtěli použít svůj fotoaparát (analogový), dejte nám tuto skutečnost vědět předem. Na závěr kurzu si vyzkoušíte práci ve fotokomoře a  vyvolání vlastní fotografie.

1
3
3

Cíle kurzu

Saznámit se s fotografováním na kinofilm, a jeho záludnostmi - co vyfotíte, už z filmu nesmažete. Ukázat si proces práce ve fotokomoře a vyvolání filmu. Cílem je poznat již nepoužívanou technologii, případně zavzpomínat na staré časy.

Forma kurzu

Celodenní praktický kurz spojený s vyvoláváním kinofilmu.
0,5 hodiny – rozdíl mezi digitální a analogovou technikou.
0,5 hodiny – historie analogové fotografie.
1 hodina – základní ovládání kinofilmového fotoaparátu.
1 hodina – praktické cvičení v ateliéru s modelem a modelkou
1 hodina – praktické cvičení v exteriéru s modelem a modelkou
2 hodiny – práce ve fotokomoře a vyvolání fotografií
1 hodina – vyhodnocení fotografií a odborná konzultace.

Praktický užitek

Účastníci kurzu si vyzkouší jaké je to fotit bez zpětné kontroly fotografie a možnosti ji případně přefotit či smazat. Dále si účastníci vyzkouší práci ve fotokomoře s nutností být téměř po tmě. Na závěr si účastníci vyvolají vlastní fotografii, kterou si po kurzu mohou odnést.

Další informace:

Maximální počet účastníků v jednom kurzu (termínu) je 6 OSOB.
Časová dotace: Jeden kurz trvá 4 hodiny.
Každý účastník jakéhokoliv z devíti kurzů dostane jako dárek čistící sadu Photon Europe a fotografickou publikaci Jiný svět.

Místo a průběh kurzu

Kurzy se konají v prostorách paláce U Nováků, ulice V Jámě 1, Praha 1. (100m od stanice metra Můstek). Následujte cedulky FOTOANGELO.
Některá praktická cvičení se konají v okolních ulicích a pracích.
Během kurzu je připraveno drobné občerstvení a nápoje.

Váš lektor

Zkušený fotograf, hlavní lektor a zakladatel Fotokurzů Angelo, který má 26 let profesionální praxe, 16 mezinárodních ocenění, desítky výstav v tuzemsku i zahraničí. Vydal 2 autorské knihy.

Reference klientů

Angela znám nějaký čas. Jeho fotografická tvorba se mi vždy líbily. Je to profesionál a tak přistupuje nejen ke své práci, ale i k lidu zvídavému, který na jeho přednášky chodí. Zažil jsem ho na pâr akcích v rámci projektu První republika a od té doby se dívám na fotografování jinýma očima. Nikdy mě o ničem nepřesvědčoval, vždy mi to vysvětlil tak, že bylo nad slunce jasné, že to je prostě ono. Jeho přednáška o přirozeném světle v portrétní fotografii mě zasáhla tak, že od té doby vůbec nepoužívám blesk. Čili podtrženo. Angelo přenáší na své posluchače přesně to, co je pro dobrou fotografii potřeba. Vřele doporučuji.

Josef Němec

Skvělé, poutavé, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Pan Purgert je velmi milý a ochotný člověk, který poradí a pomůže!

Veronika Školová

Objednávka kurzu Fotíme na kinofilm

Objednávka do kurzu je předběžná.
Po jejím odeslání vám e-mailem zašleme platební údaje a fakturu. Po uhrazení celé  částky je vaše místo na kurzu rezervované.

 

Dokonalé ovládnutí
fotografické techniky

Jako profesionální fotografové máme dlouholetou praxi jak v digitální, tak analogové fotografii. Jako zkušení pedagogové vám dokážeme předat vše, co umíme a vtáhneme vás do světa fotografie.

Neomezený tvůrčí růst pod dohledem profesionálů

Jsme umělci bez hranic. Jsme lektoři s pravidly, bez kterých to ve fotografii nefunguje. Na našich kurzech je pro nás klíčový váš kreativní potenciál a jeho růst. Jsme profesionálové, kteří dokáží rozpoznat a podpořit váš talent.

Individuální přístup a okamžité uplatnění v praxi

 V jednom kurzu je maximálně 6 lidí. Nechceme vytvářet produkty, ale osobnosti s technikou a vášní. Víme, co potřebuje znát a umět skvělý fotograf. Naše výuka stojí na pevných základech propojení teorie s praxí.

Umíme vás nadchnout

Naše práce pro nás není rutina. Fotíme léta, fotíme denně a každý z našich lektorů je špička ve svém oboru. Začněte se s námi dívat na svět novýma očima – přes hledáček objektivu.

Certifikát ke každé dosažené úrovni kurzu

Jakmile u nás absolvujete 4 kurzy v jedné úrovni, získáte certifikát. Doklad o vašich profesionálních dovednostech je pro vás bránou k úspěchu a vy můžete růst v tom, co vás baví a třeba se tím i velmi dobře živit.

Partneři