Rychlé focení = radostný model

Někdy se stane, že člověk prostě musí fotit rychle. Zvláště pak u rodin s dětmi či s domácími mazlíčky. Jenže je chybou si myslet, že všichni rádi stojí před objektivem. Dokonce i zkušenou modelku můžete unavit tím, že jí nutíte stát několik desítek minut, nebo dokonce několik hodin, před objektivem.

V zimě jsem fotil s producentem Šimonem Pečenkou charitativní projekt Portréty osobností. Přestože byly divadelní prázdniny, byli všichni naši modelové – herci/herečky, zpěváci/zpěvačky, moderatoři/moderátorky i sportovci – velmi časově vytíženi. Dabing, seriály i sportovní akce a tréninky jedou dál, do toho jsou plesy a benefiční akce. Takže jsme ladili termíny. Měli jsme během dvou měsíců jen pár “fotících” dnů. Protože jsme museli sladit termíny pětičlenného stálého týmu – vizážistky, já, asistentka, producent…

Takže jsme si naplánovali, že na každého budeme mít maximálně hodinu – a pokud dámy budou chtít náročnější líčení, domluvíme se individuálně. Klaplo to. Ačkoliv jsem často slýchal otázku, zda se to za hodinu stihne. Většina z osobností je zvyklá, že pokud se fotí na propagaci, trvá to půl nebo celý den. My jsme zvládli s týmem v příjemné a pohodové atmosféře během jedné hodiny modela či modelku pohodtit kávou a něčím dobrým, nalíčit (pokud bylo třeba) a nafotit. Ještě jsme si popovídali a většinou se zasmáli. Často nám ještě zbýval čas.

Všichni byli spokojení. Fotografie dopadli výborně, mám z nich radost. Navíc pomáhají Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol v Praze. (Pokud byste chtěli pomoci, můžete si např. koupit plakát zde: http://pictoart.cz/autor-portfolio/…

Čas je dnes příliš drahý na to, abychom někoho zdržovali před objektivem. Moje téměř třicetiletá praxe mě naučila, že stačí jen chvíle na vyzkoušení, jaká póza fotografovanému sluší. A pak už stačí jen vybrat ten nejlepší záběr a pohled. I toto učím účastníky svých kurzů a workshopů. Na léto připravujeme nové termíny, které brzy zveřejním. Takže pokud chcete vědět, jak rychle nafotit opravdu dobrý portrét, sledujte stránku FotokurzyAngelo.

Dobré světlo! Angelo